W okresie letnim, kiedy chcemy, bardziej odkryć swoje ciało obawiamy się, że nasza, jeszcze nieopalona skóra, będzie wyglądała nieatrakcyjnie. W tej sytuacji z pomocą mogą nam przyjść balsamy brązujące do kupienia. Aby dobrze z nich skorzystać, należy poznać kilka podstawowych cech balsamów przed ich użyciem.

Jaki odcień wybrać

Na rynku znajduje się coraz więcej marek przedstawiających nowe balsamy. W związku z tym pojawia się dużo różnych odcieni produktów. Przed zakupem balsamu dobrze jest przyjrzeć się odcieniowi własnej skóry i stwierdzić czy posiada bardziej żółte, czy różowe tony. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie chcemy, aby fragmenty skóry, które zostały poddane aplikacji, znacznie różniły się od naturalnego pigmentu, jaki posiadamy. Po dokonaniu obserwacji dobrze jest prześledzić informacje, które podają producenci, aby odpowiednio dopasować produkt do swoich potrzeb.

Nawilżenie

Balsamy brązujące, jak sama nazwa wskazuje, posiadają również cechy zwykłego balsamu, czyli mają za zadanie nawilżyć naszą skórę. Dlaczego to takie ważne? Nasza skóra potrzebuje ciągłego nawadniania wewnątrz organizmu oraz na zewnątrz. Latem jest to niezwykle istotne ze względu na wysoką temperaturę. Podczas używania balsamu brązującego nie musimy martwić się o dodatkowe nawilżenie i aplikować kolejnych warstw produktów, co zabiera czas i pieniądze. Produkty te gwarantują nam dwie funkcje w jednym.

Aplikacja

Jak stosować balsamy brązujące? Samo nałożenie produktu nie jest trudne, lecz koniecznie trzeba stosować się do odpowiednich zaleceń producenta na opakowaniu. Produkt należy nakładać za pomocą rąk, nie trzeba stosować do tego innych, dodatkowych akcesoriów dla lepszej aplikacji. Natomiast trzeba być dokładnym i pamiętać, aby nie ominąć żadnego fragmentu skóry. Mogłoby to spowodować znacznym wyróżnieniem się danego miejsca jaśniejszym kolorem. Aplikować należy okrężnymi ruchami, delikatnie wmasowując balsam w skórę. Na miejsca, które z natury opalają się szybciej, jak kolana czy łokcie można nałożyć mniej produktu, aby wyrównać koloryt całości.

Każdy produkt może różnić się wskazówkami od producenta, dlatego dobrze jest przede wszystkim przeczytać etykietę i postępować zgodnie z przedstawionymi zaleceniami. Po zastosowaniu się do nich otrzymamy wygląd skóry muśniętej słońcem.